Szkolenia dla osób bezrobotnych

Szkolenia dla pracodawców i pracowników ze środków KFS

Dla kogo? 

O szkolenie może ubiegać się osoba bezrobotna, która jest zarejestrowana w Urzędzie Pracy.

Jeżeli chcesz otworzyć własną działalność gospodarczą lub masz potencjalnego pracodawcę, który po skończonych szkoleniach Cię zatrudni to, możesz skorzystać z dowolnych, organizowanych przez nas szkoleń za darmo. O dofinansowanie na szkolenie możesz się także starać przed otwarciem działalności, która dofinansowuje Urząd Pracy. 

Niekiedy Urzędy pracy mają trzecią opcję – dla osób bezrobotnych, którym szkolenie pozwoli na zwiększenie swojej atrakcyjności na rynku pracy i zwiększy szansę na zatrudnienie. Należy wtedy wniosek odpowiednio uargumentować.

Co będzie finansowane?

Pełne koszty szkoleń (można skorzystać z kilku, aby wykorzystać całą możliwą kwotę) oraz ubezpieczenie kursanta.

Jaką kwotę dostanę? 

Zazwyczaj jest to kwota do 3500 złotych, jednak kwoty pomiędzy urzędami mogą się różnić, dlatego warto zapytać w swoim urzędzie. 

Możesz podlegać pod dowolny Urząd Pracy w całej Polsce.

Co mam zrobić? 

Udaj się do Działu Szkoleń lub doradców zawodowych Twojego Urzędu Pracy, aby poznać i omówić szczegóły obowiązujące w Twoim Urzędzie Pracy.

Wskaż dane miejsca, gdzie się chcesz szkolić (Unique Makeup Patrycja Ciździel, ul. Rynek 45, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski, NIP: 6612254982, tel.: 570040460, email: patrycja.cizdziel@gmail.com). Podaj nasz numer ewidencyjny w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych:

2.26/00031/2019 

Skontaktuj się z nami: 

  1. Telefonicznie: 570040460
  2. Mailowo: info@unique-makeup.pl

Wypełnimy wszystkie niezbędne dokumenty, które musi wypełnić instytucja szkoleniowa.

Złóż komplet dokumentów w sekretariacie swojego Urzędu Pracy (wniosek możesz pobrać także ze strony internetowej swojego Urzędu Pracy).

Kiedy mogę się ubiegać o dofinansowanie? 

Z tej formy dofinansowania mogą skorzystać przedsiębiorstwa (duże, średnie, małe oraz mikroprzedsiębiorstwa), które zatrudniają min. jedną osobę na umowę o pracę. Może to być nawet częściowa forma etatu. 

Co podlega finansowaniu? 

Szkolenia dla pracodawcy lub jego pracowników:

– dla mikroprzedsiębiorstw jest to 100 % kosztów kształcenia

– dla pozostałych firm: 80% kosztów kształcenia

(nie więcej jak 300% przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jednego uczestnika)

Jaką kwotę możesz dostać?

Kwota, która przypada do wykorzystania na jednego pracownika wynosi zazwyczaj do 14 tysięcy złotych. Szczegółowe informacje poda Ci Twój Urząd Pracy. 

 

Co zrobić, aby dostać środki z KFS? 

Należy udać się do Działu Szkoleń lub doradców zawodowych Twojego Urzędu Pracy, aby dowiedzieć się kiedy odbędzie się nabór wniosków oraz jakie są kryteria. Zazwyczaj takie nabory odbywają się początkiem roku, następnie z rezerwy w późniejszych terminach więc warto śledzić strony urzędów.

Podaj urzędnikom dane firmy jako ośrodka szkoleniowego, z którego usług chcesz skorzystać. Podaj nasz numer ewidencyjny w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych: 

2.26/00031/2019

Skontaktuj się z nami: 

1. Telefonicznie: 570040460

2. Mailowo: info@unique-makeup.pl

Pomożemy Ci w razie wątpliwości oraz wypełnimy niezbędne dokumenty.

Złóż komplet dokumentów w kancelarii swego Urzędu Pracy (wniosek oraz wszelkie informacje dostępne są też na stronach Urzędów Pracy).