Jeżeli masz w planach po raz pierwszy założyć rzęsy z pewnością interesuje Cię, jak wygląda zabieg przedłużania rzęs, dlatego w artykule przeczytasz czego się możesz spodziewać.

Pewnie jak większość kobiet, masz dość codziennego makijażu, który zabiera tylko cenny czas rano. Która z nas nie chciałaby móc poleżeć w łóżku te 15-20 minut dłużej? Tuszowanie rzęs co rano jest męczące i jeszcze ta świadomość, że tusz może się rozmazać a rzęsy posklejać! Brr… Z pomocą przychodzi stylizacja rzęs, dzięki której będziesz mogła każdego poranka wyglądać pięknie od razu po otworzeniu oczu. Przedłużanie rzęs ułatwia codzienne życie, oszczędza czas i sprawia, że czujesz się świetnie. Co trzeba wiedzieć na temat samego zabiegu?

Na początku wspólnie ze stylistką ustalacie jaki typ rzęs będzie dla Ciebie idealny, czy będą to rzęsy 1:1 czy też objętościowe. Stylistka doradzi jaki kształt stylizacji podkreśli Twoje spojrzenie oraz skoryguje ewentualne niedoskonałości. Podczas całego zabiegu upiększania Twojego spojrzenia będziesz mogła się zrelaksować i trochę odpocząć, trwa on bowiem od półtorej do dwóch i pół godziny, podczas których należy leżeć z zamkniętymi oczyma. Stylistka poinformuje Cię także o zaleceniach – jak pielęgnować swoje rzęsy, by cieszyć się nimi jak najdłużej.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny. Stylistka czyści rzęsy, podkleja dolne rzęsy płatkiem, a następnie separując rzęsę po rzęsie, dokleja te syntetyczne za pomocą specjalnego kleju, dostosowanego do pracy na oku. Jest to dość mozolna praca, wymagająca skupienia i wprawy. Prawidłowo wykonana stylizacja, to taka, w której wyklejone zostają praktycznie wszystkie rzęsy, prócz tak zwanych baby lashes, czyli rzęs w fazie wzrostu. Najczęściej do zabiegu stosowane są rzęsy syntetyczne w kolorze czarnym lub z norki syberyjskiej (obecnie już bardzo rzadko).

Po zabiegu stylistka odkleja płatki, wręcza Ci lusterko oraz szczoteczkę za pomocą której będziesz mogła czesać swoje rzęsy w razie konieczności i już możesz się cieszyć pięknym spojrzeniem aż do momentu kiedy będą wymagały uzupełnienia, co zdarza się średnio co 3-4 tygodnie.