Każda kobieta, która po raz pierwszy chce udać się na przedłużanie rzęs, zastanawia się czy zabieg nie szkodzi naturalnym rzęsom. A jak jest naprawdę?

Najważniejszym pytaniem, które zadaje sobie kobieta zanim umówi się na usługę stylizacji rzęs, jest to, czy jej własne rzęsy na tym nie ucierpią.  Wciąż istnieje bardzo wiele mitów odnośnie przedłużania rzęs, wynikających niestety najczęściej ze złych doświadczeń. Łatwo jest bowiem trafić do nieodpowiedniej osoby, która zamiast pięknego spojrzenia przysporzy nam problemów.

Stylizacja rzęs jest dziedziną, która wymaga niezwykłej precyzji.

Dobra i przede wszystkim odpowiedzialna stylistka dobiera grubość i długość rzęs syntetycznych zwracając szczególną uwagę na kondycję tych naturalnych. Wybór odpowiedniej stylistki nie powinien być zatem przypadkowy, ale dokładnie przemyślany. Warto najpierw poszukać opinii o stylistce, obejrzeć jej prace i sprawdzić produkty na jakich pracuje i dopiero wtedy podjąć decyzję o umówieniu się na wizytę.

Należy uważać na stylistki, które proponują usługę poniżej cen rynkowych, ponieważ najczęściej są to osoby nie posiadające firmy, bez doświadczenia i pracujące na niskiej jakości produktach. Pamiętajmy, że stylizacja rzęs jest zabiegiem na oku – wrażliwym narządzie naszego ciała i wymagającym odpowiedniego traktowania, produktami z odpowiednimi atestami. Czynnikiem, który powinien nas również zastanowić jest zbyt krótki czas założenia rzęs, na przykład w godzinę czy półtorej. Prawidłowa aplikacja rzadko kiedy trwa krócej niż dwie godziny.

Odpowiedzialna stylistka dba o rzęsy klientek i wie jak przeprowadzić aplikację, aby rzęsy naturalne nie uległy osłabieniu.

Jeżeli już założyłaś rzęsy i nie jesteś pewna czy aplikacja została poprawnie wykonana, zwróć uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim sztuczne rzęsy nie powinny w żadnym wypadku kłuć, na przykład przy zaciśnięciu powiek. Jeżeli wypadnie jakaś rzęsa, bądź kępka rzęs (w zależności od wyboru stylizacji) zwróć uwagę czy wypadła z tylko jedną Twoją naturalną rzęsą. To bardzo ważne – prawidłowo przeprowadzona aplikacja, to uważna separacja rzęs – zawsze jedna rzęsa naturalna przyklejona do sztucznych. Rzęsy powinnaś móc swobodnie rozczesywać szczoteczką

Zdarza się, że przedłużanie rzęs może nawet wzmocnić naturalne, ponieważ nasze rzęsy na co dzień poddawane są wielu czynnikom, takim jak: malowanie tuszem, który również je osłabia, tarcie wacikiem przy demakijażu, używaniem zalotki. Są to czynności, które je osłabiają, choć nie zdajemy sobie z tego sprawy.

Najczęściej też przy długotrwałym noszeniu rzęs przedłużonych i zdjęciu ich i tak wydaje nam się, że jest ich mniej, pomimo tego, że naturalne nie zostały uszkodzone, ponieważ bardzo łatwo przyzwyczaić się do gęstych i podkręconych, dlatego trzeba mieć świadomość, że stylizacja rzęs uzależnia ;).


szkodzi naturalnym rzesom
One Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.