Umówiłaś się na wizytę do wizażystki? To świetnie! A teraz dowiedz się w jaki sposób przygotować się do makijażu.

Sama możesz zadbać o to, aby makijaż stworzony przez profesjonslistkę jak najdłużej i jak najlepiej się na Tobie prezentował. W natłoku codziennych czynności bardzo często zapominamy o tym, że o skórę trzeba dbać. Wizażystka doskonale potrafi korzystać z wielu trików, by jak najlepiej podkreślić Twoja urodę, ale warto przed makijażem zadbać o kilka spraw:


Unikaj solarium

Na kilka dni przed planowanym makijażem odpuść dobie wizytę na solarium i unikaj palącego słońca. Skóra po opalaniu jest bardzo nagrzana i niejednokrotnie podrażniona i przesuszona, co może spowodować, że produkty będą się ważyć i gorzej trzymać.

Pamiętaj o peelingu

Dzień lub dwa przed wizyta zadbaj o złuszczenie martwego naskórka łagodnym peelingiem. Pozbędziesz się w ten sposób odstjących skórek, z którymi nawet najlepszy podkład sobie nie poradzi. Skóra będzie bardziej promienna, a wszelkiego rodzaju produkty będą się lepiej trzymać i lepiej wyglądać.

Zadbaj o regulację brwi

Brwi są ramą oczu, należy zatem o nich pamiętać. Piękny makijaż będzie się dobrze prezentował z wyregulowanymi i podkreślonymi brwiami, dlatego nie pomijaj tego kroku i na jeden lub dwa dni przed wizytą u wizażystki zadbaj o usunięcie zbędnych włosków. Raczej odradzam wyrywanie ich na ostatnią chwilę, gdyż mogą pozostać czerwone ślady, które zostaną podrażnione przez kosmetyki i cienie.

Zrezygnuj z testowania nowych kosmetyków przed imprezą

Każdy nowy kosmetyk może spowodować reakcję alergiczną. Nawet jeżeli wcześniej takich nie doświadczałaś, to lepiej w tym wypadku zachować rozsądek i nie testować nowych produktów jeżeli czeka Cię ważna uroczystość, na której musisz wyglądać perfekcyjnie.

W dniu wizyty najlepiej się nie maluj

Dobrze, żeby skóra była wypoczęta, bo każde dodatkowe malowanie i zmywanie makijażu może powodować zaczerwienienia i podrażnienia. Pamiętaj też, aby się dobrze wyspać oraz o tym, że uśmiech, to najpiękniejszy kosmetyk każdej kobiety.