Makijaż ślubny


PRZYSZŁA PANNO MŁODA

DOWIEDZ SIĘ, DLACZEGO


MOŻESZ MI ZAUFAĆ I POWIERZYĆ SWÓJ WIZERUNEK W DNIU ŚLUBU


Makijaż ślubny jest niemniej istotny jak sukienka w tym ważnym dniu, dlatego nie warto się zastanowić kto ma go wykonywać i gdzie się udać na profesjonalny makeup.

Przygotowujemy się do uroczystości przez bardzo długi okres czasu, dopracowujac najmniejsze szczegóły, dlatego nie możemy zapominać, jak istotny jest makijaż. Należy poświęcić trochę czasu na poszukiwania wizażystki i popytać, na przykład zamężne koleżanki kogo polecają, zapoznać się z portfolio makijażystki, aby sprawdzić czy podobają nam się jej prace i dopiero dokonać wyboru.

Bywa, że Panny Młode miesiacami szukaja idealnej sukienki, która spełni ich oczekiwania, przeszukuja internet w poszukiwaniu inspiracji jakiego koloru ma być bukiet ślubny, ale na makijaż zapisują się pod wpływem chwili, nie zastanawiając się jak wielką rolę w całym wizerunku ślubnym pełni makijaż.

Istotą idealnego makijażu ślubnego jest, to abyś dobrze się w nim czuła oraz, aby zdobił Twoją twarz niemalże przez 24 godziny. Ślubny makeup jest połączeniem makijażu dziennego, wieczorowego oraz fotograficznego – dlatego wykonanie go jest sztuką, którą umie wykonać tylko doświadczona wizażystka.


Wizażystka czy kosmetyczka?

Często zamiennie stosowane są słowa makijażystka,kosmetyczka i kosmetolog, ale są między nimi znaczące różnice, dlatego warto je znać, aby dobrze wybrać.

Kosmetyczka to osoba, która wykonuje zabiegi pielęgnujące, lecznicze oraz upiększające. Jej głównym zadaniem jest dbanie o estetyczny, zdrowy wygląd poprzez zabiegi.

Kosmetolog zajmuje się kosmetyką lekarską, czyli działem dermatologii, którego celem jest badanie, opisywanie oraz leczenie skóry dotkniętej chorobami.

Makijażystka czy też wizażystka, to osoba, która za pomocą kosmetyków kolorowych potrafi dobrać odpowiedni makijaż do danego typu cery, urody, okoliczności. Jest to zazwyczaj osoba wyspecjalizowana w wąskiej dziedzinie upiększania, zorientowana na bieżące trendy. Zazwyczaj bywa tak, że kosmetyczka czy też kosmetolog również zajmuje się makijażami, ale w poszukiwaniu idealnego makijażu ślubnego najlepiej wybrać wizażystkę, która się w tym specjalizuje, a po porady dotyczące skóry udać się do kosmetyczki czy też kosmetologa.Uwaga

Makijaż ślubny musi zostać poprzedzony makijażem próbnym.