Uzupełnienie rzęs jest konieczne jeżeli chcesz cieszyć się swoimi rzęsami przez dłuższy czas.

Często spotykam się z tym, że wiele z Was uważa, że przedłużane rzęsy bardzo niszczą naturalne, a ich kondycja po zabiegu wymaga długiej regeneracji. Nie jest to zgodne z prawdą, o czym przeczytasz dokładnie tutaj. Jeżeli masz ochotę, możesz nosić je bez przerwy. Doświadczona stylistka nie pozwoli na to, aby Twoje rzęsy doznały uszczerbku. Rzęsa jest włosem, a włosy wypadają i odrastają w ciągłym cyklu (dlatego nigdy nie zostajemy bez włosów). Przede wszystkim najważniejszym i zarazem najtrudniejszym warunkiem do spełnienia, aby rzęsy nie ucierpiały jest trafienie do odpowiedniej osoby, która zna się na swojej pracy oraz odpowiednie dbanie o aplikację.

 


Na oku ludzkim wyrasta od 120 do 250 rzęs, dlatego jednym paniom wystarczy stylizacja 1:1, a inne lepiej będą wyglądały w metodach objętościowych.

Rzęsy, tak jak i włosy, posiadają swój cykl życia: anagen, katagen i telogen. Na oczach posiadamy rzęsy, które znajdują się w tych trzech cyklach i naturalnie się wymieniają.  Jedne rzęsy kończą swój żywot, po to aby na ich miejsce pojawiły się nowe. Każdemu z nas codziennie wypada od 2 do 5 rzęs. Należy też mieć na uwadze, że często na wpływ wypadania rzęs ma stan naszego zdrowia, zaburzenia hormonalne, niedobory witamin i może to różnie przebiegać w różnych miesiącach, dlatego czasem aplikacja “starcza” na dłużej, a czasem konieczna jest wcześniejsza wizyta u stylistki.

Fazy wzrostu rzęs

Anagen

Jest to faza wzrostu rzęs, podczas której, przez okres około 35-40 dni rzęsa zwiększa swoją długość.

Katagen

Faza przejściowa, podczas której rzęsa zaczyna obumierać.

Telogen

Faza spoczynku, podczas której mieszek włosowy przygotowuje się do wyrostu nowej rzęsy.

 

Pojedyncza rzęsa żyje od 60 do 120 dni.

W zależności od ilości rzęs na oczach, jedna pani będzie mogła uzupełniać rzęsy nawet miesiąc, a inna niestety musi uzupełniać je częściej. Uzupełnienie rzęs wygląda podobnie jak pierwsza aplikacja, z tym, że stylistka czyści rzęsy, następnie zdejmuje rzęsy, które odrosły bądź słabo się trzymają, orientacyjnie wtedy ustala procent rzęs, które pozostały na oku i dopiero wtedy przystępuje do aplikacji. Uzupełnienia zazwyczaj trwają krócej niż całe założenie rzęs.